Kültür Seyahat

8 Şubat 2021
Soğuk Havalarda Kendinizi Eve Kapatmayın

Soğuklarda evde vakit geçirmek her ne kadar güzel bir tercih olsa da uzun süre kendinizi eve kapatmak can sıkıcı olabilir. Bu yüzden, kış için yapılacak aktivite arayanlara 5 öneri derledik.

1. Unique İstanbul

Unique Winter Tales adı altında Türkiye’nin en büyük açık hava buz pistini bizlere sunuyor. Ormanın içerisinde adeta bir peri masalındaymışsınız gibi hissedeceğiniz buz pistinde dilerseniz özel dersler de alabilirsiniz. Sabah 10.00 – 22.00 saatleri arasında 40 dakikalık seanslar halinde, eğlencenin tadını çıkartmaya hazır olun. Dilerseniz biletleri önceden, dilerseniz gişelerden alabilirsiniz. 

2. İstanbul Akvaryum

Soğuk havalarda üşümeden arkadaşlarınız ile gezilebilecek en mantıklı yerlerden biri İstanbul Akvaryum. Burada binlerce balık çeşidini görmek ve eğlenceli vakit geçirmek mümkün. Büyük bir ilgiyle yerli ve yabancı turistleri kendine çeken yer, vakit geçirmek için ideal bir nokta. Akvaryum alanı içinde aynı zamanda yapay bir yağmur ormanı da mevcut, bu ormanda tropik yerlere özel canlıları görmek de mümkün. 

soguk-havalar

3. İstanbul Modern Sanat Müzesi

Kafanızın rahat olduğu bir günde kaliteli vakit geçirmek için önerilerimizden biri bir sanat müzesini ziyaret etmeniz. İstanbul Modern 2004 yılından beri ülkemizin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak disiplinler arası etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Etkinlikler genel olarak ilgi çekici, “instagrammable” ve öğretici. İster yalnız gidin ister arkadaşınız ile sanatın eğlenceli ve kültürel etkisini aynı anda hissedeceksiniz. 

4. Ortaköy 

Kışın temiz bir hava almak ve İstanbul’un bütün güzelliğini sessiz sakın bir şekilde görmek için Ortaköy’e gitmek mükemmel bir seçimdir. İstanbul denizini, köprü manzarası ile harmanlandığı iskelelerde durup şehri izlemek ruh halinize de iyi gelir. Isınmak için gidebileceğiniz birçok deniz kenarı kafe de mevcut, manzaranın tadını sıcak bir çay eşliğinde çıkarırken hem ısınıp hem de boş vaktinizi dinlenerek geçirmeyi mümkün kılar Ortaköy.

5. Galata Kulesi

İstanbul Boğazı, Haliç gibi İstanbul’un eşsiz denizlerine panoramik bir görüş açısı sunan Galata Kulesi, kış günlerinde mutlaka gitmeniz gereken yerlerdendir. Hakkında bir sürü efsaneye sahip bu kule aşıklar için de önemli yerlerdendir. Bir efsaneye göre Galata Kulesi’ne beraber çıkan aşıklar evlenirler ve ömür boyu mutlu yaşarlarmış. Bu yüzden kışın sevgililerin gitmek isteyeceği yerlerin başında gelebilir. Aynıca Galata çevresinde vakit geçirebileceğiz birçok güzel kafe, restoran ve ilginç mağazalar bulunuyor. Ulaşımı da oldukça kolay olan kule bütün heybeti ile sizi bekliyor.