İyi Yaşam

31 Mayıs 2024

Çocuk sahibi kadınların deneyimlerini paylaştığı bloglar, sosyal medya hesapları günümüzde büyük ilgi görüyor. Bunun nedeni ise annelerin çocukları ile birlikte yaşadığı deneyimlerden faydalanarak kendi çocuklarıyla beraber bu deneyimleri yaşayabilmek. Elbette anne blogları dendiğinde geniş bir yelpaze söz konusu. Kimisi çocuk bakımı kimisi çocuk eğitimi kimisi ise çocuk hobileri ile ilgili paylaşımları içeriyor. Ancak bazı anneler çocukları ile gittikleri yerleri, keşfettikleri yeni bölgeleri ile paylaşmayı seviyor. Bunlar daha çok macera ruhlu annelere hitap ediyor. 

Hemen her anne çocuğuyla birlikte seyahat etmeyi sever diye düşünüyoruz. Bu nedenle bu tür bloglar gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor. Biz de dünya genelinde çocukları ile beraber seyahat eden ve deneyimlerini paylaşan takip edilesi annelerin bloglarını paylaşmak istedik. İşte takip edilesi gezgin anne blogları.

Gezgin Anneler-1

Deniz Tarhan – Born To Laugh

Bebeği ile seyahat etmekten keyif alan ve özellikle bebeği ile ilk defa seyahate çıkacaklar için faydalı bilgiler veren Deniz Tarhan, deneyimlerini Instagram hesabından paylaşıyor. Bebekle seyahate çıkmanın aslında korkulacak bir şey olmadığı tam aksine son derece eğlenceli olduğunu gösteren Deniz Tarhan bu konudaki deneyimlerini takipçileri ile paylaşıyor. Tatile çıkmadan önce ne gibi hazırlıklar yapılmalı, yanınızda neler bulundurmalısınız, seyahat esnasında dikkat edilmesi noktalar gibi önemli bilgilere Deniz Tarhan’ın Instagram hesabı Born to Laugh’ı takip edebilirsiniz.

Hande Çilek - Gümüş Pusula

Bebeği dünyaya gelmeden önce de sıkı bir gezgin olan Hande Çilek, bu tutkusunu bebeği dünyaya geldikten sonra da korumuş bir anne. Öncesinde eşi ile birlikte gittiği ülkeler hakkında yazılar yazan ve insanları bilgilendiren Çilek, kızı ile birlikte bu serüvenine devam ediyor. Kızı henüz küçük yaşlardayken nispeten daha yakın rotaları tercih eden gezgin anne sonrasında çerçeveyi genişletmiş ve ülke ülke gezmeye devam etmiş. Özgür ruhlu bir kadın için çocuklu olmanın bir sorun değil tam tersi yeni bir heyecan olduğunu savunan Çilek’in kızı ile birlikte maceralarını takip etmek isteyebilirsiniz. 

Gezgin Anneler-2

Nazan Aşık - @nazanasik

Kendisini 2 çocuklu 1 köpekli gezgin anne olarak tanıtan Nazan Aşık çocuklarıyla beraber gezdiği yerleri, yaşadığı deneyimleri takipçileri ile paylaşıyor. Sadece seyahatlerini değil günlük yaşam pratiklerini de paylaşan Nazan Aşık son derece eğlenceli bir hesap olarak öne çıkıyor. Farklı ülke ve lokasyonlarda çocuklarıyla beraber biriktirdiği anıları görebileceğiniz sayfasını ziyaret edebilir, takibe alabilir ve bu deneyimlere ortak olabilirsiniz. 

Özlem Demir – Gezenti Anne

Londra’da yaşamını süren iki çocuk sahibi Özlem Demir seyahat etmeyi seven bir anne. Öyle ki gittiği her ülkeden, keşfettiği yeni yerlerden kareler ve deneyimler paylaşmayı ihmal etmiyor. Sadece çocuklarıyla beraber keşif yapmakla kalmıyor aynı zamanda gittiği yerlere özgü yemekleri, içecekleri deneyerek takipçileriyle paylaşıyor. Hem yurt içinde hem de yurt dışındaki deneyimlerini Instagram hesabından paylaşan Özlem Demir, çocuklu annelerin seyahat etmeden önce mutlaka göz atması gereken bir bloğa sahip. Özellikle tematik eğlenceli mekânlarını sevenler için kaçırılmayacak güzel öneriler bulmak mümkün.

Gezgin Anneler-3

Karen Edwards - @travelmadmum

İlk bebeği henüz 3 aylıkken gezmeye başlayan ve pek çok farklı ülkedeki deneyimlerini aktaran Karen Edwars da mutlaka göz atmanız gereken gezgin annelerden bir tanesi. Çocuklarla nasıl seyahat edilir, nerelerde keyifli vakit geçirilebilir, seyahat esnasında çocuklarla nasıl ilgilenilir gibi soruların cevaplarını Karen Edwards’ın Instagram hesabından öğrenebilirsiniz. Edwards, dünyanın pek çok ülkesini çocuklarıyla beraber gezmiş, yeni yerler keşfetmiş. Bunlar arasında Singapur, Vietnam, Hong Kong, Malezya gibi zorlu ülkeler de bulunuyor. 

Courtney Adamo - Family Life & Motherhood Courses

Eşi ve çocuklarıyla birlikte deyim yerindeyse maceradan maceraya atılan Courtney Adamo oldukça keyifli bir Instagram hesabına sahip. Şu anda 4 çocukları olan çift, çocuklarla seyahatin hiçbir şekilde engel teşkil etmediğine inanıyor ve gittikleri ülkelerde bol bol fotoğraf çekip paylaşıyor. Courtney Adamo seyahat deneyimlerinin yanı sıra günlük yaşamda çocuk davranışları, çocuk ebeveyn ilişkilerine dair de gayet bilgilendirici dolu içerikler sunuyor.

Gezgin Anneler-4

The Bucket List Family - @thebucketlistfamily

4 çocuklu bir aile ile yollara düşmek, yeni yerler keşfedip maceralara atılmak ne kadar zor olabilir? İşte bunun yanıtını bizlere veriyor The Bucket List Family. Avrupa ve Amerika’da ülke ülke dolaşarak deneyimlerini aktaran bu sevimli aile ile daha önce görmediğiniz yerleri keşfedecek ve çocuklarla beraber seyahat etmenin hiç de korkulacak bir şey olmadığını göreceksiniz. The Bucket List Family sayfasında 4 çocuklu bu keyifli ailenin deneyimlerini yakından takip edebilirsiniz.

Gizem Zor - @gizemzzor

 İki çocuk annesi olan Gizem Zor, çocuklarıyla birlikte zaman geçirmeyi, seyahat etmeyi ve bu güzel anları paylaşmayı seven biri. Çocuklarıyla beraber gittikleri yerlerden deneyimlerini aktaran Gizem Zor ülkelerde görülmesi gereken yerler, keşfedilmesi gereken lezzetleri de takipçileri ile paylaşıyor. Çocukla seyahatin hiç zor olmadığını hesabına bakınca direkt olarak anlayabileceğiniz Gizem Zor’u takibe almak isteyebilirsiniz. 

Uçak-kulak ağrısı-0
Tips

Uçak Yolculuklarında Kulak Ağrısı Nasıl Önlenir

Yüksek basıncın etkisi en çok kulaklarda sorunlara neden olabiliyor. Eğer uçuş ve sonrasında bu can sıkıcı durumu en aza indirmek istiyorsanız sizin…

Devamını Oku
Jeep Safari (0).jpg
Kültür Seyahat

Maceracı Ruhlara İlaç Niyetine: Toroslarda Jeep Safari

Bugünlerde maceraya doymak için bir etkinlik arayışında mısınız? Sizi doyasıya tatmin edecek belki zaten denediğiniz veya yeni tanışmak için…

Devamını Oku
Türkiye En İyi Oteller-0
Kültür Seyahat

Gezginlerin Seçimi ile Türkiye'nin En İyi Otelleri

Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerin konaklama deneyimleriyle en iyiler arasına soktuğu Türkiye otellerine göz atmak ister misiniz? İşte…

Devamını Oku