İpucu

3 Mayıs 2021

Gezmek, bir seyahatsever için en güzel hediyedir aslında. Fakat yine de seyahatseverlere verilebilecek birbirinden anlamlı hediyeler bulunuyor, gelin listemize bir bakalım.

Uçak bileti ya da tur

Demiştik ya gezmek, seyahat tutkunları için en değerli hediyedir diye. Hediye vereceğiniz seyahatseverin, mutlaka her zaman gitmek istediği bir rota ya da lokasyon mutlaka vardır. Yapacağınız çok basit, öncelikle gidebilmesi için önceden uygun fiyatlı olarak alabileceğiniz bir uçak bileti, çok mantıklı bir hediye olacaktır. Ya da bütçenizi biraz daha arttırıp seyahat tutkunu için detaylı bir tur satın alabilirsiniz, size kalmış. Bir seyahat aşığını, bu muhteşem hediyelerle nasıl mutlu edeceğinizi bizzat garanti edebiliriz.

Telefon Taşınabilir Şarj Aleti

Bir seyahat aşığı olduğunuzu düşünün, gezdikçe fotoğraf çekip paylaşım yapmayı sevebilirsiniz. Fakat hiç umulmadık anda telefonunun şarjı biterse, gezdiğiniz ve kalıcı olarak hatıralara fotoğrafla kazımak istediklerinizi görüntüleyemezsiniz. Telefon taşınabilir şarj aleti, bir gezginin mutlaka yanı başında olması gereken bir üründür. Hediye ettiğinizde, seyahat tutkunu arkadaşınızın mutluluğunu görünce bunu daha iyi anlayabilirsiniz. Küçük bir ipucu, özellikle yüksek amperli bir ürün alın ki daha çabuk şarj olup şarjı daha uzun ömürlü gidebilsin.

1

Organizer Çanta

Yine bir gezginin bavulunda olması gereken bir ürün var karşımızda. Uzun seyahatlerde ya da aktarmalı birden fazla lokasyon listedeyse, sürekli bavul aç, bavul topla derken, bu durum biraz yorucu olabilir. Organizer çanta ile bir nebze olsa da biraz daha derli toplu olabilmek mümkün. İçerisine kitap, kalem, şarj aleti, bakım ürünleri, diş bakım ürünleri, saç ürünleri gibi farklı malzemelerin düzenli bir biçimde konulabildiği çantalar, tercih sebebi sayılabilir. Hediye aldığınız seyahat tutkununun, organizer çantasını her açtığında sizi hatırlaması da işin artısı olacaktır.

Fotoğraf makinesi

İlk etapta “Artık fotoğraf makinesinden de öte telefonlarımız var.” cümlesini kurmaya alışkın olsak da nostalji rüzgarları estirecek anlamlı bir fotoğraf makinesi, kesinlikle güzel bir hediye. Bir seyahat tutkunu elinde fotoğraf makinesi ile kendini tam bir gezgin gibi hisseder. Fotoğraf makinesi kullanmanın ve hatıraları ölümsüz kılmanın tadı, her zaman bambaşkadır. Seyahat tutkununa hediye edeceğiniz bu makine ile gözlerindeki mutluluğa şahit olabilirsiniz.

2

Katlanabilir şişme mont

Seyahat severler için en önemli kriterlerden biri de yanına alacağı giysinin ya da ürünün fazla yer kaplamamasıdır. O yüzden, gerçekten bir seyahat tutkununu mutlu etmek istiyorsanız, katlanabilir şişme montlar, çok kullanışlı bir hediye olacaktır. Giyildiğinde sıcacık tutması ve çıkarıldığında ise koca bir montun katlanıp ufacık bir poşete sığması, seyahat tutkunu için son derece pratik bir kullanım anlamına gelir. Hem kullanışlı, hem yer kaplamayan hediyemiz, listemizde sırasını aldı.

Seyahat yastığı ve kitap

Uzun uçuşlar ya da yolculuklarda, rahat bir seyahat yastığı ve zamanı kaliteli geçirecek bir kitap, her zaman kurtarıcı olur. Uyurken rahatça dinlendiren seyahat yastığı ya da yolculukta okunabilecek güzel bir kitap, seyahat tutkunları için tartışılmaz derecede anlamlı hediyelerdir.

3