Kültür Seyahat

2 Ocak 2023

Farklı rotalar ve farklı seyahat araçları arasında şu sıralar seyahatseverler arasında Göller Ekspresi bir hayli popüler! Oldukça keyifli ve konforlu bir seyahat deneyimi sunan Göller Ekspresi hakkında merak ettiğiniz her şey yazımızda.

Göller Ekspresi-2

Göller Ekspresi Nedir?

Oldukça keyifli bir tren yolculuğu ile birbirinden doğal güzelliklere açıldığınızı hayal edin. Öyle ki başlangıç noktası mis gibi kokan lavanta ve güllerin diyarı olarak,  varış noktası ise her noktası nev-i şahsına münhasır güzellikteki manzarası ile mest etmeyi başarıyor. Tüm bunların dışında arada birçok güzel kent ve ön plana çıkan ilçelerden geçen Göller Ekspresi, yeni yerler keşfetmek isteyen seyahatseverlere hitap ediyor. Aynı zamanda TCDD Taşımacılık treni olan Göller Ekspresi 2+2 pulman vagonlu olarak karşınıza çıkıyor.

Göller Ekspresi Hangi Şehirlerden Geçiyor?

Birçok kişinin aklını kurcalayan bir diğer soruya açıklık getirelim. Göller ekspresi hangi şehirlere geçiyor? Göller Ekspresi Isparta ve İzmir/Basmane arasında karşılıklı sefer yapıyor. Üstelik dört mevsim bol manzaralı bir güzergaha sahip olan bu rota, birçok kişi tarafından da rağbet görüyor. Tüm bunların dışında Isparta’dan hareket etmesinin hemen ardından sırasıyla Burdur, Denizli, Aydın ve Isparta illerini birbirine bağladığını söyleyebiliriz.

Göller Ekspresi Hangi Duraklardan Geçiyor?

Göller Ekspresi’nin hangi duraklardan geçtiği en çok merak edilen sorular arasında güncel yerini koruyor. Bu aşamada toplamda 37 ana ve ara duraktan geçen Göller Ekspresi, bölgede sıklıkla tercih edilen vasıtalardan bir tanesi diyebiliriz. Isparta yönünden kalkışla gerçekleşen durakların sıralı tam listesi şu şekilde ilerliyor: Burdur, Isparta, Bozanönü, Sütlaç, Evciler, Dazkırı, Çardak, Bozkurt, Kaklık, Denizli, Goncalı, Sarayköy, Buharkent, Horsunlu, Kuyucak Gümüşgün, Keçiborlu, Karakuyu, Dinar, Nazilli, Atça, Sultanhisar, Köşk, Umurlu, Aydın, İncirliova, Germencik, Ortaklar, Çamlık, Selçuk, Sağlık, Tepeköy, Torbalı, Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir, İzmir. Bu güzergahlar dahilinde gerçekleşen yolculukta birbirinden keyifli ve eğlenceli anlar elde etmeniz sizin elinizde.

Göller Ekspresi-1

Göller Ekspresi Yolculuğu Kaç Saat Sürüyor?

Merak edilen bir diğer husus da göller ekspresi yolculuğunun ne kadar sürdüğü yönünde oluyor. Birbirinden farklı kültürleri birbirine bağlayan bir köprü görevi üstlenen Göller Ekspresi’nin bir seferi 453 kilometre uzunluğa sahip olarak biliniyor. Tüm bunların dışında gerçekleşen yolculuk ise yaklaşık olarak 8 saat 15 dakika sürüyor. Bu süre gözünüzü korkutmasın! Göller Ekspresi'nde seyahat etmek size son derece keyif verecek.

Göller Ekspresi Sefer Saatleri ve Ücreti Nedir?

Göller ekspresi sefer saatlerini ve ücretini merak eden yüzlerce kişi var. Bu bağlamda şunu söylemeliyiz ki Isparta’dan saat 22.30’da İzmir/Basmane’den ise saat 23.05’te kalkış yapan Göller Ekspresi’nin tam bilet fiyatı 71 TL olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda 7-2 yaş çocuk indirimi, 13-26 yaş genç indirimi, 60-64 yaş indirimi, 65 yaş üstü indirimi, personel indirimi, öğretmen indirimi, TSK çalışan indirimi ve basın indirimi gibi birbirinden farklı kategorilerde de ayrı fiyatlandırma söz konusu olduğunu belirtelim. Üstelik tüm bunların dışında Göller Ekspresi’nde evcil hayvanınızla birlikte seyahat etmeyi düşünüyorsanız evcil hayvan bileti de satın alabilirsiniz.

Göller Ekspresi Tren Bileti Nerden Alınır?

Göller Ekspresi tren biletinin nereden alınacağı da merak konusu. Bu bağlamda TCDD anahat trenleri arasında yer alan Göller Ekspresi biletinizi birbirinden farklı alternatif yollardan satın alabilmek sizin elinizde. Bunlar arasında TCDD’nin kendine ait olan resmi bilet satış web sitesi, ana ve ara durak bilet gişeleri ve TCDD acentelerini sayabilmemiz mümkün. Dolayısıyla satın alım aşamasında endişelenmeyin. Birbirinden farklı alternatifler, yolculuğunuzu daha iyi bir hale getirmek için sizleri bekliyor.

Tren Garı

Göller Ekspresi’nde Yemekli Vagon Var mı?

İnsanların aklını kurcalayan bir diğer soru da Göller Ekspresi’nde yemekli vagon var mı sorusu oluyor. Isparta ve İzmir’i birbirine bağlayan Göller Ekspresi’nde yemekli vagon ile yiyecek içecek servisi hizmetleri ne yazık ki yer almıyor. Bu sebepten ötürü yolculuğa çıkmadan önce yolculuk süresince ihtiyacınız olabilecek her türlü yeme içme ihtiyaçlarını almanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında getirdiğiniz yiyecek ve içeceklerle birlikte keyif dolu Göller Ekspresi yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Antik Kentler-0
Kültür Seyahat

İzmir'in Önemli Antik Kentleri

Tarihin tozlu raflarından çıkan antik kentleriyle de her sene birçok turiste ev sahipliği yapan İzmir, keyifli bir seyahat rotasının önemli…

Devamını Oku
1
Kültür Seyahat

İzmir’de Fotoğraf Çekilecek Yerler

Ege’nin incisi unvanını sonuna kadar hak eden İzmir, fotoğraf meraklılarının gönlünü fethedecek sayısız güzelliğe ev sahipliği yapıyor.

Devamını Oku
Sığacık-0
Kültür Seyahat

Türkiye'nin Yavaş Şehri: Sığacık

Türkiye'nin ilk Citta Slow (yavaş şehir) unvanını alan Seferihisar'ın en gözde bölgesi Sığacık, ziyaretçileri ilk bakışta sırtında evler…

Devamını Oku