Kültür Seyahat

11 Ağustos 2020
Çocuğunuzla Gidebileceğiniz Tema Parklar (Avrupa Yakası)

Hafta sonu geldiğinde ailenizle kaliteli ve güzel vakit geçirmek istiyorsanız tema parklar tam size göre bir seçenek olabilir. Farklı semtlerde farklı konseptlerde bulunan parklar mevcuttur fakat bugün sizler için Avrupa Yakası’nda bulunan ve ailecek gidebileceğiniz tema parkları derledik. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz!  

1- İsfanbul Tema Park – Alibeyköy

Bir zamanların Vialand’i artık karşımıza yeni adı İsfanbul ile çıkıyor. Hafta sonu ailenizle birlikte eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için mükemmel seçenekler sunan İsfanbul, panayır oyunları, açık hava konserleri, onlarca markaya ev sahipliği yapan alışveriş merkezi ve kurulma amacı olan eğlenceli oyun parkları ile sizlere muhteşem bir gün yaşatmayı amaçlıyor.

Tema parkın içinde aynı zamanda farklı bir konseptte bulunan Jungle İstanbul 5000m2’lik alana kurulu egzotik hayvanat bahçesi, safari konsepti ve korku tünelleri ile sizleri büyülü ormanına davet ediyor.                           

2- Sea Life Akvaryum – Bayrampaşa

Dünyanın hemen hemen her kıtasında bulabileceğiniz Sea Life konsepti, su altı dünyası adına İstanbul’da en geniş deniz canlıları ve yer kapasitesine sahip deniz altı yaşam parkıdır. Çocuğunuz ve sizin hem eğlenmek hem de deniz canlıları hakkında yeni bilgiler öğrenmek için gidebileceğiniz en güzel tema parkların başında gelebilir. 

Bu büyülü dünyada, tabanı cam kaplı tekneler ile bir keşfe çıkabilir ya da okyanus tanklarında balıkların gizli dünyasını keşfedebilirsiniz. Eğer ailecek cesaretliyseniz köpekbalıkları ile yüzebilirsiniz de! 

3- Moi Park – İkitelli

Moi Park hem aileler için hem de yetişkinler için eğlenceli ve büyük tema parklarından biri. Bünyesinde bulundurduğu spor oyunları ile eğlenebilir ve yarışabilir, korku ve kahkaha tünelleri ile birden fazla duyguyu aynı zamanda yaşayabilir ya da fırfır ile adrenalini her saniye içinizde hissedebilirsiniz. 

İçerisindeki lunapark konsepti ile de çarpışan arabalarının nostaljisini yaşayabilirsiniz. Bizim önerimiz birkaç haftaya yayıp öyle gitmeniz böylece hepsinin tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

4- Babalu Park – Başakşehir

Başakşehir'de bulunan çocuklar için kurulan bu tema parkı 1-12 yaş arası çocuklar için uygun bir yerdir. Oyunların temel amacı çocuğunuzun diğer çocuklar ile sosyalleşip ekran oyunlarından uzak vakit geçirmesidir. Güvenlik önlemleri çok dikkatli bir şekilde alınmıştır. Bu yüzden gönül rahatlığı ile çocuğunuzu oynamaya getirebilirsiniz. Bir kriter olarak oyun oynarken çocuğunuzun kaymaz tabanlı silikonlu çoraplar ile oynaması gerekmektedir, bu çorapları evden getirebilir ya da Babalu’dan temin edebilirsiniz.