Yeme İçme

30 Temmuz 2020
Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağında 5 Mekân

Pişileri ve kendine has sunumları ile beynimize işlenen Beşiktaş Kahvaltıcıları…

Hafta içi ya da hafta sonu arkadaşlarınızla birlikte güzel vakit geçirmek, deniz havası almak ve bunları uygun fiyata yapmak istiyorsanız Beşiktaş Kahvaltıcıları tam sizin için bir seçim olacaktır. 

Meşhur Beşiktaş Kartal heykelini düz olarak geçip Çelebioğlu Sokağına girdiğinizde boylu boyunca sağlı sollu kahvaltıcılar sizi karşılıyor olacak. Bu uzun ve kahvaltıcıları ile zengin sokakta küçüklü büyüklü mekanları lezzetli yolculuğuna çıkmak isterseniz sizler için gidebileceğiniz 5 mekân listeledik. 

1- Çakmak Kahvaltı Salonu

Mekânın en eskilerinden olan Çakmak Kahvaltı Salonu lezzet olarak en üst sırada gelen bir işletme. Lezzetin sırrı ürünlerin memleketten, Erzincan’dan, gelmesi. Hem mideyi hem de gözü bol bol doyuran bu kahvaltıcı akşam 18.00’a kadar açık. 

Adres: Sinanpaşa, Çelebi Oğlu Sk. No:8, 34353 Beşiktaş/İstanbul

2- Kardeş Payı

En eski mekândan sonra en yeni mekân ile karşınızdayız. Aslında bu kahvaltıcı da Çakmak Kahvaltı Salonu’nun eski çalışanlarının yeri, yani sektörün içinden gelen ve tecrübelerini işletmelerine yansıtan bir mekân. Günümüz yabancı pop müzikleri eşliğinde öğrenci mekânı olmayı hedeflemiş bir yer. Diğer kahvaltıcılardan farklı olarak yapılan lezzetli pankekleri ve çingene salatası ile sizleri bekliyor. 

Adres: Sinanpaşa, Çelebi Oğlu Sk. No:5, 34353 Beşiktaş/İstanbul

3- Limos Cafe

Zengin bir serpme kahvaltı kültürüne sahip Limos Cafe aynı zamanda çeşit çeşit pişileri ile de oldukça popüler. Sokağın ilk girişinde bulunan bu Beşiktaş Kahvaltıcısı, fiyat olarak da uygun yerlerden. Üniversiteli mekânı olarak bilenen bu sokakta üniversite öğrencilerine özel “Askıda kahvaltı” uygulaması ile kalbimizi kazanan bir mekân oldu. Önerimiz gittiğinizde mutlaka sebzeli krep deneyip öyle dönmeniz. 

Adres: Sinanpaşa, Çelebi Oğlu Sk. No:11, 34353 Beşiktaş/İstanbul

4- Pişi Kahvaltı ve Burger

Adı üstünde bir mekân… Anne pişisi tabiri tam olarak geçerli bu yer Beşiktaş Kahvaltıcıları arasında en bilinen yerlerden öyle ki geçtiğimiz zamanlar Kadıköy’de de yeni bir işletme açtılar. Çeşit çeşit hamur kızartmaları arasında kavurma kaşarlısı, kıymalısı ve nutellalısı en çok tercih edilenlerinden. Rahat ortamı ve sevecen çalışanları ile hafta sonu mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında geliyor. 

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Çelebioğlu Sokak, No 14-16B, Beşiktaş, İstanbul

5- Otlangaç Kahvaltı ve Kafe

Mavi-beyaz konsepti ile huzurlu ve rahat bir ortam sunan Otlangaç uzayıp giden mıhlaması, taze garnitürleri ve lezzetli sigara börekleri ile kesinlikle denemeniz gereken bir kafe ve kahvaltı yeri. Lokasyon olarak Çelebioğlu sokaktan biraz daha ileride fakat Beşiktaş Kahvaltıcılarının o kalabalığından biraz uzak fakat lezzetli bir kahvaltı yapmak isterseniz Otlangaç kesinlikle doğru yer olacaktır. 

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Şair Veysi Sokak, No 20/B, Beşiktaş, İstanbul