İpucu

25 Kasım 2020
Kadıköy - Moda’da Enfes Bir Kahvaltı İçin 3 Mekân 

Moda, Anadolu Yakası’nın en gözde semtlerinden biri. Küçük ve konforlu mekanları olan bu semtin popülerliği gün geçtikçe artıyor. İstanbul’da yaşayanlar ya da İstanbul’a gezmeye gelenler için leziz ve keyifli bir kahvaltı deneyimi yaşayabilecekleri üç mekânı bu yazımızda listeledik.

blog

1-Naan Bakeshop

Kendi üretimi olan ekşi mayalaı ekmekler ile hazırladıkları tüm tabaklar mükemmel! Eğer son zamanlarda hızla yayılan ekşi mayalı ekmek furyasından memnunsanız, Naan sizi oldukça mutlu edecek. Ancak mekân biraz küçük ve dar. Kapının önündeki iki masa ile birlikte mekandaki masa sayısı on bile etmiyor. Mekânın boş olduğu bir zamana denk gelirseniz keyifle kahvaltı yapabilirsiniz. 

Naan’da ne yiyebileceğiniz konusuna gelirsek, mekân ekşi mayalı ekmeğinin yanı sıra serpme kahvaltısı ile de meşhur. Eğer serpme kahvaltıyı tercih etmezseniz; menemen, omlet ve sandviç gibi alternatifler de mevcut. Ekşi mayalı ekmekleri ile yaptıkları yumurtalı tabaklar da çok leziz. Bizim size bu seçenekler içerisinden önerimiz kesinlikle Eggs Benedict olur!

2-Yumma Moda

İstanbul’un meşhur semtlerinde hep aynı tip kahvaltı yapmaktan sıkıldıysanız, Yumma’da sizi organik bir serpeme kahvaltı bekliyor! Her marketten gidip satın almayacağınız, organik ve doğal lezzetler ile gerçekten tadına varacağınız bir kahvaltı yapabilirsiniz burada. Yine vazgeçilmez olarak ekşi mayalı ekmek, Antep peyniri, Çanakkale’nin tulum peyniri, zeytin ezmesi, biberli peynirli ezme ve kasap sucuğu, Yumma’nın serpme kahvaltısının yıldızları. 

Yumma, Moda’nın daha sakin ara sokaklarından birinde yer alıyor. Yumma’dan çıktıktan sonra etrafta mükemmel küçük, üçüncü nesil kahveciler var. Kahvaltınızın ardından leziz bir kahve içebilirsiniz.

3-Maybe

Moda’nın kalabalık sokaklarından uzak, daha sakin bir tarafta yer alan Maybe yine de en ünlü kahvaltı mekanlarından biri. Mekânın bahçesi olsa da içi Moda’daki çoğu mekân gibi küçük. Hatta kahvaltı için geç saatlere kalırsanız mekânın önünde sıra beklemek zorunda dahi kalabilirsiniz. 

Bloggerın uğrak noktalarından biri olan Maybe, menüsü ile insanı cezbediyor. Veganlar, glütensiz ve şekersiz beslenenler için menüde oldukça fazla alternatif mevcut. Ayrıca tariflerinin çoğunun orijinal olduğunu da belirtelim. May Be’de yediğiniz bir şeyi, başka bir yerde bulmanız zor. Bizim size kahvaltı için önerimiz ise altın yumurta ile skandal sosis. Eğer tercihiniz bowllardan yana olacaksa, işiniz zor. Çünkü gerçekten çok güzel ve benzersiz seçenekler var!