İpucu

11 Ağustos 2020
Alışveriş Canavarlarına Özel Az Bilindik Alışveriş Rotaları

Alışveriş yapmak kimi zaman ihtiyaçtan kimi zamansa alışveriş dürtüsünden kaynaklanan bir eylemdir ve gün geçtikçe insanlar ihtiyaç yaratıp alışveriş yapmaya daha meyilli olmaya başlamıştır. Zamanı olmayıp dışarı çıkamayanlar internet alışverişlerini tercih ederken, alışveriş yapmayı bir hobi olarak gören ve denemeden bir ürün alamayan alışveriş canavarlarının hâlâ olduğunu biliyoruz. Boş zamanlarınızda çıkacağınız kalabalık alışveriş yerlerinden bunaldıysanız ve yeni yerler keşfetmek istiyorsanız, sizler için daha az bilinen alışveriş noktalarını listeledik. 

1- Merter

Merter tekstilciler merkezi olarak bilinir ve bütün kumaşçılar, atölyeler aksesuarcılar vb. üreticilerin konumlandığı bir semttir. Toptancı ağırlıklı bir satış sistemi olsa da çoğu tekstilcinin mağazası da bulunmaktır. Üretimden direkt olarak alındığı için fiyat olarak uygun ve kaliteli ürünler bulmak mümkündür. Aynı zamanda çok fazla kalabalık olmadığı için rahat bir şekilde gezebilirsiniz.

2- Fındıkzade 

Fatih’e bağlı bu küçük semt, Fındıkzade tramvay durağının hemen orada başlayan ufak butikleri ile alışveriş severler için mükemmel bir seçenek sunuyor. Her cuma tramvay durağının orada “sosyete pazarı” kurulur ve birçok toptancı ürünlerini tezgahlarda satışa sunar. Kızılelma Caddesi üzerinde ana mağazalar bulunurken ara sokaklarda ise daha küçük butikleri bulabilirsiniz. Kızılelma Caddesi’nden aşağı doğru indiğinizde görebileceğiniz Historia AVM’de ise daha fazla markaya ulaşabilirsiniz.

3- Bakırköy

Bakırköy aslında bilindik bir semt olsa da Bakırköy’de güzel butiklerin olduğu bazı sokaklar bulunuyor. Örneğin, Bakırköy Meydanı’ndan girdiğinizde LCW’den sola dönün ve Dilko’nun sokağına girin. Burada çok bilindik bir butik olan Rouge’u görebilirsiniz. Bu sokakta sağlı sollu konumlanmış mini butiklerde kimi zaman tasarım ürünleri kimi zamansa popüler marka ürünlerini görmek mümkündür. 

4- Nişantaşı

Nişantaşı’na butikler cenneti diyebiliriz fakat burada da mutlaka görmeniz gereken bazı ara sokaklar var. Örneğin City’s AVM’nin arka çıkışında Teşvikiye Akkavak Sokak'ta görebileceğiniz birçok yerli ve yabancı butikler mevcut. Bazı mağazalar dünyaca ünlü markaların koleksiyonunu sizlerle buluşturuyor, bazı butiklerse kişiye özel yapılmış ürünleri atölyelerinde sergiliyorlar.

5- Beyoğlu

Taksim’de bulabileceğiniz birçok marka mevcut fakat bir o kadar da bilmediğiniz alışveriş yeri mevcut olduğunu unutmayın. Tünel kısmından çıktığınız zaman meşhur Atlas Pasajı ile başlayıp içindeki butikleri tek tek gezebilirsiniz. Daha sonra aşağı, Galata’ya doğru indiğinizde kafeler, müzik aleti satan yerler, butikler ve hatıra eşyası satan mağazaları aynı şekilde görebilirsiniz.