İpucu

30 Temmuz 2020
Mantıklı Gezginler için Seyahat İpuçları

Seyahate çıkmak, çoğu insan için zorlu bir süreçtir ve bazı zamanlar bu süreci daha kolay bir hale getirmek için deneyime ihtiyaç duyarız.  Deneyimli bir gezgin gibi seyahate çıkmak isteyenlere 6 ipucu derledik

1-Her zaman yanınızda su şişesi taşıyın

Genellikle havalimanlarında su ve yiyecekler, olduğundan daha pahalıya satılır. Bu nedenden dolayı, sizlere yanınızdan asla ayırmamanız için küçük ve plastik su şişeleri taşımanızı tavsiye ediyoruz. Seyahatinizde istediğiniz zaman bu şişeleri musluklardan ya da sebillerden yeniden doldurabilirsiniz, paradan da tasarruf edebilirsiniz.

2- Uygulamalar İndirin

Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz yerde nelere ihtiyacınız olabileceğini düşünün. Örneğin, kur farkını hesaplamak, online check-in yapmak, havalimanı lounge’larına girmek, çeviri yapmak ya da haritada yer bulmak için farklı uygulamalara ihtiyacınız olabilir. Her ihtiyacınıza göre telefonunuza, farklı uygulamaları bulup, kolaylıkla telefonunuza indirebilirsiniz. 

3- Pasaportunuzun Fotoğrafını ya da Fotokopisini Çekin 

Hayat değiştiren gerçek bir ipucu. Eğer ki yabancı bir ülkeyi ziyaret ettiyseniz, pasaportunuzu kaybetme korkusunu biliyor olmalısınız. Bu korkuyu aşmak için sizlere pasaportunuzun fotoğrafını çekmeyi ya da fotokopisini çıkarmayı öneririz. Bu şekilde resmi olmayan yerlerde pasaportunuzu yanınızda taşımaya gerek kalmadan rahatça gezebilirsiniz. 

4- Sadece İhtiyacınız Olan Kıyafetleri Alın ve Üst Üste Giyini

Nereye giderseniz gidin öncelikle hava durumunu kontrol edin ve kıyafetlerinizi buna göre seçin. Seçim yaparken aynı zamanda kumaşlarına, ağırlığına ve görünümüne dikkat etmeyi de unutmayın. Size uçuş için sır vermemizi isterseniz kıyafetlerinizi kat kat giyerek bagaj hacmi kazanabileceğinizi söyleyebiliriz.

5- Bir El Temizleyici Jel Edinin

İhtiyacınız olduğu her yerde ellerinizi yıkayamayabilirsiniz ve kendinizi zor durumda bulabilirsiniz. Bu gibi durumlar için kendinize bir el temizleyici almanızı mutlaka tavsiye ederiz. Seyahatiniz sürecinde hızlı bir ferahlamaya ve hijyene ihtiyacınız olduğunda dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

6- Yanınıza Çoklu Priz Alın

Uluslararası gezginler için en büyük sorunlardan biri birden fazla elektronik eşyayı aynı anda şarj etmektir. Bu problemi bütün elektronik araçlarınızı aynı anda şarj edebilecek çoklu bir prizi, uluslararası adaptörünüze (bazı ülkelerde priz uçları farklı olabiliyor, gitmeden kontrol ediniz) bağlayarak çözebilirsiniz.