Kültür Seyahat

2 Mayıs 2022
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2022

Baharın gelişiyle birlikte bizim de içimiz kıpır kıpır. Özellikle gençler, mayısın tüm güzelliklerini açık hava etkinlikleriyle dolu dolu yaşayamaya hazırlanıyor çünkü bahar festivalleriyle birlikte geliyor! Pandeminin de etkisinin azalmaya başladığı şu günler, doğayla kucaklaşmak, sosyalleşmek ve yaşamın tadını çıkarmak için güzel bir başlangıç olacağa benzer. İşte sizin için seçtiğimiz en güzel mayıs gençlik festivalleri...

Mayıs Festivalleri (3).jpg

MilyonFest Kapadokya ve Pamukkale

Yılda binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de bulunan Kapadokya, bu sefer gençler için müzik festivaline ev sahipliği yapmakta. 04-05-06-07 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek MilyonFest Kapadokya, Emin Koçak Hotel bahçesinde yapılacak. Günlük ücret fiyatı 90 TL olan festivalde, kombine bilet almayı tercih ederseniz 150 TL ödemeniz gerekiyor. Oraya gitmişken hem kamp hem de bütün festival boyunca orada kalıp, Kapadokya’nın da tadını çıkarayım derseniz, kamp ve kombine biletin ücreti ise 200 TL. Türkiye’nin sevilen sanatçılarını bir araya getiren festivalde, Duman, Ceza, Sertab Erener, Athena, Pinhani ve Selda Bağcan gibi çeşitli sanatçılar sahne alacaklar. Festival saat 12.00- 23.30 aralarında yapılacak.

Eğer bu tarihlerde gidemezseniz 27-28-29 Mayıs’ta, yine UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Pamukkale’de yapılacak olan MilyonFest Pamukkale'ye katılabilirsiniz. Günlük biletin 70 ila 90 TL arasında değiştiği festivalde, kombine bilet fiyatı ise 120-150 TL arasında değişiyor. Bu festival Manga, Pentagram ve Cem Adrian gibi sanatçıları ağırlayacak.

İstanbul Tuzla Gençlik Festivali

Bu sene ilki gerçekleştirilecek olan festival, Tuzla Viaport Marina Fuar Alanı’nda, 6 Mayıs’ta başlıyor. Sefo, Heijan gibi toplam 6 şarkıcının sahneye çıkacağı festivalin bilet ücretleri 175 TL olup, sahne önü bilet ise 325 TL’dir. Festivalin başlangıç saati ise 15.00.

CityFest’22

10-11-12-13-14 Mayıs tarihlerinde Diyarbakır’da yapılacak olan bu gençlik festivalinde sırasıyla Kenan Doğulu, Duman, Mabel Matiz, Buray ve Mor ve Ötesi grubu dinleyicilerle buluşuyor. Bilet fiyatlarının oturma düzenine göre değiştiği festivalde 100 ile 140 TL arasında bilet bulmak mümkün. Beş gün sürecek olan CityFest'22 Gençlik Festivali Diyarbakır Stadyumu’nda her gün saat 12.00 – 23.30 arası gerçekleşecek.

Mayıs Festivalleri (2).jpg

Çukurova Rock Festivali

MilyonFest organizatörleri tarafından yapılacak olan festival, Adana ve diğer şehirlerdeki rock severleri buluşturuyor. Dördüncü kez yapılacak olan festivalde Türkiye’nin hatırı sayılır Rock, Pop ve Rap sanatçıları yer alacak. 12-13-14-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek festivalde Athena, Gazapizm, MFÖ, Manga ve Madrigal gibi sanatçılar Bacardi Birbiçer Tesisleri'nde gençlerle buluşacak. Günlük bilet fiyatı 120, kombine bilet 260 ve kamp-kombine bilet ise 280 TL. 13.00-23.30 saatleri arasında yapılacak festival aynı zamanda Milyon TV kanalında da canlı olarak yayınlanacak.

Sakarya Müzik Festivali

13-14-15 Mayıs’ta Del Lago Hotel’de Sakaryalıları ve tüm Türkiye’den insanları tam bir gençlik festivali beklemekte. DJ ve MC performanslarının yanı sıra, Hayko Cepkin ve Sagopa Kajmer gibi Türkiye’nin önemli sanatçıları Sakarya Müzik Festivali organizasyonunda sahne alacaklar. Festival için günlük bilet 160, kombine bilet ise 400 TL’dir. Etkinlik her gün 15.00-23.55 arası devam edecek.

Samsun Gençlik Festivali

19-20-21-22 Mayıs’ta yapılacak olan festival, Karadeniz’in en büyük gençlik festivali desek yanlış olmaz. Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan gençlik festivali Sheraton Grand Beach’te, saat 12.00 – 23.30 ‘da yapılacak. Özellikle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na denk gelmesiyle, gençlik bayramınızı bu yıl ünlü sanatçılarla kutlayabilme şansını yakalayacaksınız. Festivalde günlük bilet 120, kombine bilet ise 260 TL’den başlayan fiyatlarla. Festivalde Adamlar, Eypio ve Gazapizm gibi sanatçıları görebilir, güzel şehir Samsun’un da tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

Mayıs Festivalleri (1).jpg

Trakya Müzik Festivali

Biletix’in 2019 yılında düzenlemiş olduğu Yılın Bileti Ödülü'nde "En İyi Festival" ödülü kazanan Trakya Müzik Festivali, Edirne’de 20-21-22 Mayıs günlerinde Gül Davet Bahçesi’nde yapılacak. Festival, Temmuz’da Enez'de ve Ağustos’ta da Erikli'de tekrarlanacak. 220 TL’den başlayan fiyatlarla Edis, Dolu Kadehi Ters Tut ve Yeni Türkü gibi birçok sanatçıyı müzikseverlerle buluşturuyor.  Üç gün boyunca 14.00- 23.30 saatlerinde festivalin tadını çıkarabilirsiniz.

Kütahya Gençlik Festivali

21-22 Mayıs Kütahya Kent Ormanı içinde düzenlenecek olan iki gün süren festivalde, Norm Ender, Zakkum, Mavi Gri, Emir Şamur ve Mehmet Kılınç sahne alacaklar. Genel giriş fiyatı 134.50 TL olup, biletler aynı zamanda 1 Alana Bir Bedava kampanyasıyla da satışa sunulmakta. Kütahya Gençlik Festivali 15.00-23.30 saatleri arasında gençleri müziğe ve eğlenceye doyuracak.

Watsons Gençlik Festivali

Ünlü kozmetik markası Watsons’ın ilkini düzenleyeceği Watsons Gençlik Festivali 28 Mayıs günü Santralistanbul Kampüsü’nde sizlerle. Bu sene açılışını yapmaya hazırlanan festivalde Athena, Gazapizm, İkiye On Kala gibi Türkiye’nin önde gelen ünlü şarkıcıları gençleri müzik zevkine doyuracak. Festivalin kapı açılışı 13.00 olup, 24.00’ e kadar devam edecek. Festivalin bilet fiyatı 270 TL.

Mayıs Festivalleri (4).jpg

Neon Festival

Alternatif festivalin en güzel örneklerinden olan bu müzik ve sanat festivali Neon Festival İstanbul LifePark’ta, müzikle ve sanat sergisiyle sanatseverleri eğlendirmeye hazır. Saat sabah 10.00’dan 23.55’ kadar sürecek olan festival 28 Mayıs’ta gerçekleşecek. DJ’lerin ve elektronik müzik gruplarının hakim olduğu festivalde sanatçıların içinde Ace Ventura,  Aslandj, Gusgus, Ikaru ve Juno Reactor gibi yabancı müzisyenler de bulunmakta. Etkinliğin ücreti ise 250 TL.

Doğa Yürüyüşü Ekipman-0
Tips

Doğa Yürüyüşünde İhtiyaç Duyabileceğiniz Malzemeler

Şehrin stresinden uzaklaşmak için doğanın sunduğu en güzel alternatiflerden olan doğa yürüyüşleri sırasında yanınıza neleri almalısınız, giysi ve…

Devamını Oku
1
Yeme İçme

Dünyanın En Meşhur Yedi Tatlısı

Yedikçe mutlu olduğumuz, mutlu oldukça yediğimiz tatlılar var yazımızda. Aslında sadece mutlu olduğumuzda değil, üzgün ya da dertli olduğumuzda,…

Devamını Oku
Babalar Günü-0
Kültür Seyahat

Babalar Günü’ne Özel Yurt İçi Gezi Rotaları

Bu sene Babalar Günü için planınız var mı? Gelin bugüne dek aldığınız kravatları, gömlekleri bir kenara bırakın; bizim size bambaşka önerilerimiz var.

Devamını Oku