İyi Yaşam

1 Ağustos 2021

İtalya’nın ve tüm Avrupa’nın en gözde şehirlerinden birisi hiç kuşkusuz Venedik’tir. Eşsiz doğal ve kültürel güzellikleri ile büyüleyen Venedik her yıl çok sayıda turistin de uğrak yerleri arasında bulunuyor. Peki Venedik’e gelen ziyaretçiler için en ideal oteller hangileri? Şimdi Venedik yolcuları için biçilmiş kaftan olan eşsiz otellere yakından bakacağız.

1

Belmond Hotel Cipriani: Venedik lagününün geniş manzarasına sahip 96 odalı Belmond Hotel Cipriani, lüks mükemmelliğin tanımıdır. Michelin yıldızlı yemekleri, deniz suyu ile filtrelenmiş olimpik bir havuz ve muhteşem arazilere ek olarak, bu beş yıldızlı tesiste mükemmel bir hizmet söz konusu. Ziyaretçilerden de tam puan alan Belmond Hotel Cipriani, Venedik’in en güzel otelleri arasında sayılabilir. 

Gritti Sarayı: Büyük Kanal'ın aşağı kesimlerinde imrenilecek bir noktada yer alan Gritti, 15. yüzyıldan kalma palazzo'nun 1895'te otel haline gelmesinden bu yana birinci sınıf gezginlerin gözdesi olmuştur. Görkemli iç mekan antikalar, freskler ve özenle gizlenmiş teknolojilerle doludur. Ayrıca bir aşçılık okulu ve enfes bir spa da konuklara eşlik ediyor. Adının hakkını veren bu eşsiz mekan gerçekten de saray gibi. 

Ca Maria Adele: Eşsiz konsept odalarıyla Ca Maria Adele, Venedik stilini en güzel şekilde yansıtıyor. Oteldeki Deluxe odalar ve en üst katta bulunan iki suit aynı derecede güzelliğe ve konfora sahip. Santa Maria della Salute kilisesinin yanında bulunan otel şehrin tüm sıcaklığını en güzel şekilde hissetmenizi sağlıyor.

2

Roza Salva: Rosa Salva, San Marco'nun kalbinde nadir bulunan bir mücevherdir. Muhteşem bir şekilde dekore edilmiş ve iyi döşenmiş yirmi iki oda sunan zarif, çağdaş bir otel. Kişiselleştirilmiş kaliteli bir hizmet sunulan bu butik otel Venedik’in en iyileri arasında.

Novecento Butik Otel: Tatili özel bir deneyime dönüştüren yerlerden biri burası. Sakin bir köşede, San Marco Meydanı’na giden işlek bir caddenin hemen yanında, kendinizi değerli bir misafir gibi hissedeceksiniz. Doğu dokunuşlarıyla zevkli bir şekilde dekore edilmiş dokuz odalı Novecento, Venedik otelleri arasında farklı olanlardan birisi.

Palazzo Cristo: Palazzo Cristo, Venedik’in kalbinde, canlı ve yerel Campo Santi Giovanni e Paolo’ya bakan 13. Yüzyıldan kalma bir binada üç özel, geniş ve zarif bir şekilde döşenmiş daire süitleri sunmaktadır. Otel, geleneksel Venedik konaklamasına lüks ve çağdaş bir yaklaşım sunuyor. 

Otel Antico Doge: Doge Marino Falier'in eski kişisel konutu olan, sevgiyle restore edilmiş, Venedik tarihini derinden yansıtan, modern olanaklarla zenginleştirilmiş ve konukları aile olarak karşılayan sahiplerinin nezaketiyle dolup taşan bir 13. yüzyıl sarayı.

3

Otel Heureka: Cannaregio yerleşim bölgesinin kalbinde yer alan bu samimi mülk, günümüzün çağdaş Venedik'ini mükemmel bir şekilde yansıtmak için 10 geniş ve kendine özgü odada çağdaş ve antika unsurları güzel bir şekilde birleştiriyor.